معرفی ۴۰ عنوان کتاب عمومی پرفروش گاج مارکت در بهار ۹۹

کسی ‌که کتاب می‌خواند، هزاران زندگی را پیش از مرگ خود تجربه می‌کند، اما کسی ‌که کتاب نمی‌خواند، فقط یک زندگی را تجربه می‌کند.

0
شاید در شروع کتابخوانی و پاگذاشتن در مسیر تبدیل‌شدن به یک کتابخوان حرفه‌ای، هیچ‌چیز مهم‌تر از انتخاب کتاب‌های مناسب برای مطالعه نباشد.

اینکه کتابی انتخاب کنیم که با آن وارد دنیای جدیدی شویم و همه‌چیز و همه‌کس را از نگاه فرد دیگری ببینیم و به راحتی بتوانیم عشق، دلشکستگی، حسرت، حسادت، غرور، شادی و غم را به لطف آن نظاره‌گر باشیم.

کتاب مثل اقیانوس بیکرانی است که ناشناخته‌های بسیاری دارد و هر کس به فراخور حالش دل به ژرفای آن می‌سپارد. در این دریای عمیقِ معرفت، گوهرهای نابی وجود دارد که تنها تلاشگران چیره دست می‌توانند به آن دست بیابند.

کسی ‌که کتاب می‌خواند، هزاران زندگی را پیش از مرگ خود تجربه می‌کند، اما کسی ‌که کتاب نمی‌خواند، فقط یک زندگی را تجربه می‌کند.

در این مقاله به معرفی چند کتاب برتر عمومی و پرفروش گاج مارکت می‌پردازیم:

 

 

۱_ مرغ مقلد

کتابی نوشتۀ کاترین ارسکین است که در سال ۱۹۶۲ منتشر شد. این کتاب در سال ۲۰۱۰ برندۀ جایزۀ ادبیات نوجوان آمریکا شد. نویسنده از زبان نوجوانی مبتلا به اتیسم با زبانی عاطفی داستان را روایت می‌کند. مرغ مقلد داستان کیتلین یازده ساله‌ای که بیماری آسپرگر دارد. دنیای سیاه و سفید او به چیزهای خوب و چیزهای بد تقسیم می‌شود.

برادر کیتلین که تنها دوست و راهنمای او بود در حادثۀ تیراندازی در مدرسه کشته می‌شود. حالا کیتلین در کنار پدرش که درگیر اندوه از دست‌دادن فرزند است، روز‌به‌روز بیش‌تر سر در گم می‌شود.

به غیر از پرداختن به اختلال اوتیسم که یکی از بارزترین نقاط روان‌شناختی کتاب است، توجه به کودکان رانده شده و نادیده‌گرفتن کودکانی که مسألۀ خاصی ندارند، اما به شدت آسیب‌پذیر هستند از نکات مثبت این اثر است.

برای خرید کتاب مرغ مقلد کلیک کنید

 

۲- هزار و یک شبهزار و یک شب

رمانی تاریخی، نوشتۀ عبداللطیف طسوجی است که در سال ۱۷۰۴ منتشر شد. این رمان داستانی به نقل از پادشاهی با عنوان شهریار و قصه‌گوی آن شهرزاد (دختر وزیر) است.

در این داستان دو شاهزاده برادر مورد خیانت زنان خود قرار می‌گیرند و یکی از آن‌ها تَرک پادشاهی کرده و راهی دیار برادر می‌شود ولی دیگری که شهریار نام داشت به انتقام خیانت همسرش هر شب دختری را به نکاح درمی‌آورد و بامداد دستور قتلش را می‌داد تا اینکه دیگر دختری در شهر باقی نماند. وزیر شهریار که دو دختر به نام‌های شهرزاد و دنیازاد داشت به شدت نگران این قضیه بود به پیشنهاد شهرزاد او را به عقد پادشاه درمی‌آورد. شهرزاد همان شب به پادشاه می‌گوید که خواهری دارد که هر شب با قصه‌های او به خواب می‌رود و درخواست می‌کند تا خواهرش را به قصر بیاورند تا برای بار آخر برای او قصه بگوید. دنیازاد می‌آید و شهرزاد برای او قصه می‌گوید، شهریار که مسحور قصه می‌شود کشتن شهرزاد را به بعد موکول می‌کند و این قصه گویی‌ها هر شب ادامه پیدا می‌کند…

برای خرید کتاب هزار و یک شب کلیک کنید

 

۳- صد سال تنهایی صد سال تنهایی

رمانی واقع‌گرایانه و جادویی، نوشتۀ گابریل گارسیا مارکز است که در سال ۱۹۶۷ منتشر شد. جذابیت این رمان از عنوان آن آغاز می‌شود؛ عنوانی که مخاطب را با خود درگیر می‌کند و او را به فکر فرو می‌برد. تنهایی آن هم صد سال!

در این داستان زندگی شش نسل یک خانواده از اهالی آمریکای جنوبی در دهکده‌ای به نام ماکاندو روایت می‌شود.

ماجرای آن از صحنۀ اعدام سرهنگ آئورلیانو بوئندیا آغاز می‌شود که در زمانی‌که مقابل جوخۀ اعدام ایستاد خاطرات گذشته‌اش را مرور می‌کند. این خاطرات شامل به وجود‌آمدن دهکدۀ ماکوندو و اتفاقاتی که در آن رخ داده است می‌باشد. در همان ابتدا مارکز در رابطه با کولی‌ها و شرح کارهای جادویی آن‌ها می‌نویسد و با ناپدید‌شدن و مرگ بعضی از شخصیت‌های داستان به جادویی‌شدن روایت‌ها می‌افزاید.

برای خرید کتاب صد سال تنهایی کلیک کنید

 

۴- غرور و تعصب غرور و تعضب

رمانی عاشقانه و کلاسیک، نوشتۀ جین آستین است که در سال ۱۸۱۳ منتشر شد. آستین در این رمان به دقت چهرۀ فرهنگی جامعۀ خود را به تصویر کشیده و در کنار شخصیت‌پردازی عالی آن را در پیکری زیبا و مدرن در آورده است.

این داستان روایت خانوادۀ آقا و خانم بِنت است که پنج دختر دارند که از لحاظ شخصیتی کاملاً با هم متفاوت هستند. خانم بنت به دلیل اینکه برادرزادۀ آقای بنت یعنی کشیش کالینز بعد از مرگ او صاحب میراث او خواهد شد، قصد دارد که دختران خود را هرچه زودتر شوهر بدهد. داستان از آن جایی شروع می‌شود که در مجلس رقص چارلز بینگلی تازه وارد و ثروتمند عاشق دختر بزرگ خانواده یعنی جین می‌شود و در این بین دوست او آقای دارسی و الیزابت دختر دیگر خانوادۀ بنت در مهمانی دیگری یکدیگر را می‌بینند، ولی به دلیل غرور رتبۀ خانوادگی دارسی و نیز غرور و تعصب الیزابت رابطۀ آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد.

برای خرید کتاب غرور و تعصب کلیک کنید

 

۵- آرزوهای بزرگ آرزوهای بزرگ

رمانی کلاسیک، نوشتۀ چارلز دیکنز است که در سال ۱۸۶۱ منتشر شد. داستانی از آرزوهای بزرگ یک پسر ۷ ساله به نام پیپ و این روایت تا ۳۵ سالگی او ادامه دارد و شرح کاملی از وضعیت سیاسی اجتماعی را در بردارد.

پیپ هفت ساله در کلبه‌ای روستایی در کنار خواهر و شوهر خواهرش زندگی محقر و فروتنانه‌ای دارد. در ادامۀ داستان پیپ کارهای مختلفی را امتحان می‌کند به عنوان مثال برای همنشینی و سرگرم‌نمودن زنی میانسال و ثروتمند که در گذشتۀ دور به هنگام عروسی معشوقش او را بیرحمانه ترک کرده اجیر می‌شود. هاویشام دخترکی زیبا به نام استلا را به فرزندی پذیرفته تا به او بیاموزد چگونه مردان را به بازی بگیرد. پسرک به استلا دل می‌بندد و تحت تأثیر توهین‌ها و آزارهای دخترک، تصمیم می‌گیرد تا زندگی فقیرانه و محقر روستایی را ترک کند.

پیپ سال‌ها نزد جو کارگری می‌کند وبه صورت اتفاقی توسط یک حقوقدان در لندن به او اطلاع می‌دهند که یک ولینعمت ناشناس، هزینۀ تعلیم و تربیت او برای رفتن به لندن و آموختن فرهنگ افراد متشخص به او را به عهده گرفته و پس از آن هم ثروت کلانی به او داده می‌شود.

برای خرید کتاب آرزوهای بزرگ کلیک کنید

 

۶- سرگذشت ندیمه سرگذشت ندیمه

رمانی علمی و تخیلی، نوشتۀ مارگارت اتوود است که در سال ۱۹۸۵ منتشر شد. داستانی فمنیستی از آیندۀ زنان و اینکه آن‌ها هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می‌شدند و حقوق و آزادی‌های فردی آنان به شدت نقض شده بود. به دنبال ترور رییس جمهور انقلابی تغییرات عظیمی در شهر کمبریج ایالت ماساچوست شکل می‌گیرد و در طی آن قانون اساسی رسمی کشور لغو می‌شود و حکومتی تمامیت‌خواه و مسیحی به نام گیلاد شکل می‌گیرد.

داستان سرگذشت ندیمه، روایت داستان یکی از ندیمه‌ها به نام جون است. قهرمان داستان دختر خود را پس از تشکیل حکومت جدید (گیلیاد) به دست یک خانواده بدون فرزند می‌سپارد. جون به خانۀ یکی از دولت مردان به نام آف فرد می‌رود. در پی انجام امورات خانه و خریدهای روزانه، با ندیمه‌ی دیگری گفت‌وگو می‌کند و با گروهی زیرزمینی که برای براندازی حکومت تلاش می‌کنند، آشنا می‌شود. در این کتاب با زندگی روزانه این شخصیت آشنا خواهید شد.

برای خرید کتاب سرگذشت ندیمه کلیک کنید

 

۷– بینوایان بینوایان

رمانی اجتماعی و سیاسی، نوشتۀ ویکتور هوگو است که در سال ۱۸۶۲ منتشر شد. این کتاب یکی از بزرگترین رمان‌های قرن ۱۹به شمار می‌رود. این رمان از زندگی چند شخصیت و تمرکز بر روی مبارزات محکوم سابقه داری به نام ژان والژان و به رستگاری رسیدن او است.

ماجرای این رمان با داستان زندگی مسیو بی‌ین وُنو میری‌یل، کشیش اعظم دینی آغاز می‌شود که شخصی بسیار مهربان است که به فقرا بسیار کمک می‌کند در ادامه ژان والژان وارد داستان می‌شود و برای سیرکردن شکم خواهرزاده‌اش دست به دزدی می‌زند و با دزدی یک قرص نان ۵ سال به زندان محکوم می‌شود و به دلیلی اینکه ۴ با تلاش می‌کند فرار کند و اتفاقت دیگر به مدت محکومیتش اضافه می‌شود و در نهایت ۱۹ سال از عمرش را در زندان می‌گذراند.

داستان زندگی او و اتفاقات زیادی که پس از آزادشدن از زندان برای او می‌افتد این کتاب را بسیار خواندنی کرده است.

برای خرید کتاب بینوایان کلیک کنید

 

۸- لیرشاه لیرشاه

نمایشنامه‌ای تراژیک، نوشتۀ ویلیام شکسپیر است که در قرن ۱۶ منتشر شد. به عقیدۀ بسیاری از ناقدان، جدای از هملت، لیرشاه از نظر ادبی بر دیگر نمایش‌نامه‌های شکسپیر برتری دارد.

لیرشاه، پادشاه کهن سال انگلستان است که ۳ دختر دارد و قلمرو خود را بر اثر نادانی به دو دختر ناسپاس و چاپلوس خود می‌بخشد، ولی دختر کوچک‌تر او که چرب زبان و چاپلوس نیست از این بخشش محروم می‌شود. اما آن دو دختر چنان با پدرشان بدرفتاری و گستاخی می‌کنند که او دیوانه می‌شود و سر به بیابان می‌گذارد.

اوج زیبای این کتاب آن‌جاست که سرانجام شاه لیر دیواه، جسد بی‌‌جان دختر کوچکتر خود را به دست خواهرانش از پای درآمده در آغوش می‌گیرد و می‌میرد.

برای خرید کتاب لیرشاه کلیک کنید

 

۹- همه چیز فرو می‌پاشد همه چیز فرو میپاشد

رمانی درام، نوشتۀ چینوا اِچه‌بی است که در سال ۱۹۵۸ منتشر شد. این کتاب یک رمان مدرن آفریقایی بر پایۀ الگوهای کهن و داستانی درباره وضعیت کشورهای استعمار شده آفریقایی است.

این کتاب برندۀ جایزۀ بین‌المللی بوکر سال ۲۰۰۷ شده است.

همه چیز فرو می‌پاشد دو داستان در هم تنیده اما بر محور مردی به نام اوکنکو از روستای ایبو در نیجریه است. داستان زندگی اوکنکو و ماجرای زندگی او که شامل از بین رفتن جایگاه او در قبیله و ویرانی دنیای اوکنکو که به دلیل حضور مبلغین مذهبی پرخاشگر اروپا و برخورد فرهنگ‌های مختلف با اوست.

همه چیز فرو می‌پاشد یک داستان زیبا و تاثیرگذار دربارۀ نبرد همیشگی فرد با جامعه را روایت می‌کند.

برای خرید کتاب همه چیز فرو می‌پاشد کلیک کنید

 

۱۰- ابر ابله ابر ابله

کتاب داستانی نوشتۀ ارلند لو است که در سال ۱۹۶۹ منتشر شد. این کتاب فضای شفافی دارد و در آن حوادث به هم متصل هستند و کنار هم چیده شده است. داستان این کتاب به حدی روان و باورپذیر است که به خواننده القا می‌شود که دارد سرگذشت یک قهرمان را می‌خواند تا یک رمان.

ابر ابله، داستان یک مرد جوان ۲۵ ساله است که حال روحی خوبی ندارد و از زندگی ساده‌اش خسته شده و از این هراس دارد که دیگر نتواند شور و اشتیاق قبلی را پیدا کند. در همین راستا از دانشگاه انصراف می‌دهد، با روزنامه‌ای که گاهی برایشان مطلب می‌نوشته تماس می‌گیرد و از ادامۀ همکاری انصراف می‌دهد و به خانۀ برادرش که تازه برای یک ماموریت به آمریکا رفته نقل مکان می‌کند. او می‌خواهد به زندگی‌اش سر و شکلی بدهد و در اصل این کتاب شرح ساده‌ای از افکار و اعمال او به عنوان راوی داستان است…

برای خرید کتاب ابر ابله کلیک کنید

 

۱۱- ماجرای عجیب سگی در شب ماجرای عجیب سگی در شب

کتابی رمزگونه، نوشتۀ مارک هادون است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. کتاب از دید شخصی نوشته شده که دنیای خاص و ویژه‌ای دارد و دنیا را از دریچه‌ای متفاوت می‌بیند که می‌تواند برای سنین مختلف جذاب باشد.

کتاب به ۱۵ زبان ترجمه شده است و مارک هادون نویسنده، تصویرگر و فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی، به خاطر نگارش این رمان جوایز بسیاری را از آن خود کرده است.

ماجرای عجیب سگی در شب، با کشته‌شدن سگی به نام “ولینگتون” در همسایگی خانه “کریستوفر” آغاز می‌شود.

کریستوفر پسری باهوش است که به اوتیسم مبتلاست و مادرش را از دست داده و در تلاش برای نوشتن یک رمان پلیسی و جنایی است. با کشته‌شدن سگ همسایه تصمیم می‌گیرد قاتل را پیدا کند…

برای خرید کتاب ماجرای عجیب سگی در شب کلیک کنید

 

۱۲- بازماندۀ روز بازماندۀ روز

رمانی تاریخی، نوشتۀ کازو ایشی گورو است که در سال ۱۹۸۹ منتشر شد. گورو یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان معاصر انگلستان است.

این کتاب موفق به دریافت جایزۀ بوکر شده است. بازماندۀ روز در فهرست ۱۰۰ رمان برتر جهان قرار گرفته و فیلمی هم بر اساس آن ساخته شده است.

این کتاب دربارۀ زندگی، آداب و رسوم و دغدغه‌ها و مشکلات طبقۀ پیشخدمت‌های انگلیسی است.

بازماندۀ روز، روایت پیشخدمتی پا به سن گذاشته به نام استیونز که بیش از ۳۰ سال در سرای لرد دارلینگتن خدمت کرده است. بازماندۀ روز یکی از مهم‌ترین رمان‌های بریتانیا پس از جنگ است.

این یک داستان ساده و سر راست نیست؛ در واقع بافت پیچیده‌اى از چند لایه داستان است که هرکدام در تراز و زمان خاص خودشان جریان دارند، و خواننده داستان باید به آن‌ها توجه داشته باشد.

برای خرید کتاب بازماندۀ روز کلیک کنید

 

۱۳- سیمای زنی در میان جمع سیمای زنی در میان جمع

رمانی جذاب، نوشتۀ هاینریش بل است که در سال ۱۹۷۱ منتشر شد. این کتاب هم مانند سایر آثار هاینریش بل ظلم و ستم حاکم بر جامعه را نقد می‌کند.

سیمای زنی در میان جمع، شرح زندگینامۀ لنی، که شخصیت اصلی داستان است، ابتدا از زمان حال و از ۴۸ سالگی لنی آغاز می‌شود و پس از شرح بسیاری از خصوصیات او در این سن به گذشته می‌رود و سیری بلند در گذشته و خاطرات دور زندگی او دارد. و همان‌طور که در گذشته غوطه‌ور شده، ناگهان لحن روایت عوض می‌شود و این بار با لحنی دیگر روال زندگی لنی را از گذشته به حال و سپس آینده به تصویر می‌کشد. پیرامون لنی بیش از ۱۲۵ شخصیت خودنمایی می‌کنند که هر یک نمایندۀ طیف گسترده‌ای از جامعه آن زمان آلمان هستند. بُل در این اثر هم جامعۀ سرمایه‌داری و هم نظام کمونیستی را هدف پیکان تیز انتقاد خود قرار می‌دهد. بُل در این کتاب فساد اخلاقی و حرص به مال‌اندوزی را در همۀ شئون جامعه می‌بیند و با طنزی سراسر انسانی همۀ جوانب آن را می‌شکافد و نمایش می‌دهد و مقام و مرتبه اجتماعی، ثروت و جایگاه سیاسی، درجات علمی و دانشگاهی منهای انسان‌دوستی را به باد تمسخر می‌گیرد و از ریاکاری و تظاهر به تقوا و پاکدامنی در عین تردامنی پرده برمی‌دارد.

برای خرید کتاب سیمای زنی در میان جمع کلیک کنید

 

۱۴- سال مرگ ریکاردو ریش سال مرگ ریکاردو ریش

کتابی نوشتۀ ژوزه ساراماگو است که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد. ساراماگو نویسنذۀ پرتغالی در سال ۱۹۲۲ به دنیا آمد و در سال ۲۰۱۰ در سن هشتاد و هفت سالگی در گذشت. او برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات در سال ۱۹۹۸ میلادی است.

وی در عین نگاه جدی و عمیق‌اش، همواره شوخ‌طبعی را با خود به همراه داشت.

داستان سال مرگ ریکاردو ریش از جایی آغاز می‌شود که دکتر ریکاردو ریش به شهر لیسبون باز می‌گردد. او با خود کتابی به نام «خداوند هزار تو» نوشتۀ هربرت کوئین ایرلندی را به همراه می‌آورد. ریش، که هنوز در مورد مدت اقامتش تصمیمی نگرفته است، در هتلی بورژوایی در لیسبون اقامت می‌کند که بتواند از روزمرگی آرام آنجا لذت ببرد. در آن‌جا با افراد زیادی، از جمله دو زن جوان به‌ نام لیدیا و مارسندا، آشنا می‌شود.

برای خرید  کتاب سال مرگ ریکاردو ریش کلیک کنید

 

۱۵- ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد

رمانی روانشناختی، نوشتۀ پائولو کوئیلو است که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد. ماجرای شگفت‌انگیز دختری را روایت می‌کند که ترس از مرگ واقعی او را به ‌سوی زندگی و شور و شوق حیات، سوق می‌دهد .

ورونیکا سرانجام صبح روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۹۷، تصمیم می‌گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می‌زند و هرچند خودکشی‌اش موفق نیست، دکتر به او می‌گوید که تا چند روز دیگر می‌میرد.

نویسنده این روزهای حساس ورونیکا را توصیف میکند. ورونیکا در کمال تعجب پی می‌برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط چیزهایی را کشف می‌کند که پیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود.

ترس، کنجکاوی، عشق…

تجربه‌اش او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می‌کند که هر ثانیه از زندگی‌اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است.

برای خرید کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد کلیک کنید

 

۱۶- کوریکوری

کتاب کوری اثر ژوزه ساراماگو نویسندۀ پرتغالی است که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و سال ۱۹۹۸ موفق به دریافت جایزۀ نوبل شد. او در رمان کوری برای شخصیت‌ها اسم انتخاب نکرده‌است. با وجود این، پیچیدگی در رمان ایجاد نشده و خواننده به‌راحتی می‌تواند با شخصیت‌های رمان ارتباط ذهنی برقرار کند.

ویژگی دیگر این رمان در بازگشت‌های زمانی به گذشته و آینده در خیال شخصیت‌های رمان است که به زیبایی و جذابیت آن افزوده ‌است. ساراماگو در این رمان از تلمیح استفاده کرده و با اشاره به نوشته‌های قدیمی، اثرش را زیباتر و تأثیرگذارتر کرده ‌است.

داستان از ترافیکِ یک چهارراه آغاز می‌شود. رانندهٔ اتومبیلی به‌ناگاه دچار کوری می‌گردد. به فاصلهٔ اندکی، افراد دیگری که همگی از بیماران یک چشم‌پزشک‌اند، دچار کوری می‌شوند. پزشک با معاینهٔ چشم آن‌ها درمی‌یابد که چشم این افراد به‌طور کامل سالم است، اما آن‌ها هیچ‌چیز نمی‌بینند. جالب آن است که برخلاف بیماری کوری، که همه‌چیز سیاه است، تمامی این افراد دچار دیدی سفید می‌شوند.

برای خرید کتاب کوری کلیک کنید

 

۱۷- بار هستیبار هستی

رمانی فلسفی، نوشتۀ میلان کوندرا که در سال ۱۹۶۸ منتشر شد. این کتاب شرحی از وضعیت زندگی هنرمندان و روشنفکران چکسلواکی پس از بهار پراگ، یعنی پس از حملۀ اتحاد شوروی به چکسلواکی است.

شخصیت اصلی بار هستی، توما نام دارد که جراحی معروف است. او انتقادهای فراوانی به کمونیست‌های چک دارد و این موجب می‌شود که او شغل خود را از دست بدهد. توما به طور اتفاقی با ترزا دیدار می‌کند و به او دل می‌بندد. ترزا پیش‌خدمت رستوران است و بعد از سختی‌هایی که در زندگی با مادرش داشته، یک شبه آن‌جا را ترک می‌کند و به پراگ می‌رود.

توما و ترزا ازدواج می‌کنند و معنی بسیاری از مفاهیم، به دغدغه‌ای بین شخصیت‌های داستان تبدیل می‌شود.

برای خرید کتاب بار هستی کلیک کنید

 

۱۸- پیرمرد و دریا پیرمرد و دریا
رمانی‌ کوتاه، نوشتۀ ارنست همینگوی است که در سال ۱۹۵۱ در کوبا نوشته و سال ۱۹۵۲ به چاپ رسید.

همینگوی با آفرینش سانتیاگو قهرمان پیرمرد و دریا، از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید.

پیرمرد و دریا به شرح تلاش‌های یک ماهیگیر پیر کوبایی (سانتیاگو) که در دل دریاهای دور در آرزوی بزرگ‌ترین صیدش دل به دریای بزرگ می‌سپارد و بزرگ‌ترین صیدش را به چنگ آورده ولی قدرتی که بتواند شاهکار آخرین صید خود را به ساحل بکشد ندارد و چیزی به‌ جز اسکلت به ساحل نمی‌آورد. همینگوی در پیرمرد و دریا شکوه قلمرو دریا را با افت و خیز زندگی یک صیاد در هم می‌آمیزد و از این آمیزش زندگی‌نامه‌ای سرشار از اندوه برای صیادی از پا افتاده فراهم می‌کند.

برای خرید کتاب پیرمرد و دریا کلیک کنید

 

۱۹- خشم و هیاهو خشم و هیاهو
کتابی نوشتۀ ویلیام فاکنر است که در سال ۱۹۴۹ منتشر شد. فاکنر در سال ۱۹۴۹ برندۀ جایزۀ نوبل ادبیات شد.

کتاب خشم و هیاهو حکایت زوال خانواده‌ی کامپسون‌هاست. در این رمان چهار روز از زندگی خانوادۀ کامپسون‌ها از زبان چهار شخصیت متفاوت در چهار فصل روایت می‌شود.

خشم و هیاهو شبیه پازل پیچیده‌ای است که هر قطعه ذهنیات راوی خود را بیان می‌کند.

فاکنر مدام سبک نگارشش را بنا به منطق داستان تغییر می‌دهد که نه تنها زمان بلکه متن داستان هم دچار آشفتگی می‌شود که البته با کنده شدن پوست خواننده و به کار افتادن سلول‌های خاکستری مغز به سامان می‌رسد.

برای خرید کتاب خشم و هیاهو کلیک کنید

 

۲۰- تیمبوکتو تیمبوکتو

کتاب تیمبوکتو رمانی نوشتۀ پل استر است و  در سال ۱۹۹۸ منتشر شد

آثار پل استر به بیش از چهل زبان ترجمه شده‌اند.

قهرمان کتاب تیمبوکتو سگی به نام آقای بونز، همراه و همدم همیشگی مردی بی‌خانمان از بروکلین به نام ویلی جی است. ویلی از نظر جسمانی وضعیت خوبی ندارد و همزمان با وخیم‌تر‌شدن حالش، به همراه آقای بونز به سوی بالتمیور راه می‌افتد تا معلم انگلیسی دبیرستانش، و خانه‌ای جدید برای همدم وفادار خود، پیدا کند. داستان سفر آن‌ها توسط آقای بونز روایت می‌شود و پل استر از طریق افکار این شخصیت، موفق شده تا یکی از غنی‌ترین و هیجان‌انگیزترین داستان‌ها در ادبیات آمریکا را خلق کند. کتاب تیمبوکتو، اثری متفاوت و به یاد ماندنی است که از نقطه نظر حیوانات، دنیای انسان‌ها را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد.

برای خرید کتاب تیمبوکتو کلیک کنید

 

۲۱- هرگز رهایم مکن هرگز رهایم مکن

رمانی علمی ـ تخیلی نوشتۀ کازوئو ایشی گورو است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.

داستان این رمان دربارۀ گروهی دانش‌آموز روستایی است که در مدرسه‌ای عجیب و غریب به نام «هیلشم» زندگی می‌کنند. مدرسه‌ای که مشابه مدارسی که تا کنون دیده‌ایم، نیست. با اینکه دانش‌آموزان مدرسه به فعالیت‌های معمولی مثل نقاشی کشیدن، کتاب خواندن و بازی کردن مشغول‌اند، اما رازی در این مدرسه وجود دارد که فقط مسئولین مدرسه از آن باخبرند. رازی دربارۀ دانش‌آموزانی که در مدرسه زندگی می‌کنند و سرنوشت غریبی در انتظارشان است.

این داستان دربارۀ اندوه موقعیت انسانی و چیستی اوست. داستانی که خواننده در آن انعکاسی از زندگی خودش را می‌یابد.

برای خرید کتاب هرگز رهایم مکن کلیک کنید

 

۲۲- زوربای یونانی زوربای یونانی

رمانی کلاسیک، نوشتۀ نیکوس کازانتزاکیس است که در سال ۱۹۴۶ منتشر شد.

داستان دوستی دو مرد که یکی جوانی است که زندگی را از آثاری که خوانده است آموخته و دیگری پیرمرد ۶۰ ساله‌ای که به ادعای خودش یک ماجراجو، آشپز، نوازنده، معدنچی و خیلی چیزهای دیگر است.

زوربا مردی است تلاش برای توصیف او بیهوده خواهد بود.

داستانی که زندگی را ستایش می‌کند و تلنگری است به روشنفکرانی که می‌خواهند جهان را از بین کتاب‌ها ببینند و کسانی که غرق دنیای مادی شده‌اند.

زوربا به شما می‌آموزد که جهان را باید حس کرد.
با این کتاب می‌توانید معنای بی‌پروایی در زندگی را به خوبی مجسم کنید.

برای خرید کتاب زوربای یونانی کلیک کنید

 

۲۳- کنت مونت کریستو کنت مونت کریستو

رمانی کلاسیک، نوشتۀ الکساندر دوما است که در سال ۱۸۴۵ منتشر شد. یکی از مشهورترین آثار کلاسیک جهان است و در زمان اولین انتشارش در ردۀ پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار گرفت.

ماجرای کتاب در اواخر دوران سلطنت ناپلئون رخ می‌دهد. ملوان جوانی به نام ادموند دانتس، عاشق دختری زیبارو به نام مرسده شده است.

او در روز ازدواجش، به اتهام دروغین به مدت چهارده سال محبوس می‌ماند. چندین سال پس از زندانی شدنش، متوجه می‌شود که آبه فاریا زندانی دیگر به دنبال فرارکردن از زندان است و تصمیم می‌گیرد به او ملحق شود. آبه فاریا نقشۀ گنج سرشار جزیرۀ مونت کریستو را در اختیار او می‌گذارد.

قبل فرار آبه می‌میرد. دانتس با طرح بسیار ماهرانه‌ای از زندان می‌گریزد، گنج را به دست می‌آورد و برای انتقام گرفتن از دشمنان خود به پاریس می‌رود.

برای خرید کنت مونت کریستو کلیک کنید

 

۲۴- چشم‌هایش چشم‌هایش

چشم‌هایش نوشتۀ بزرگ علوی است که در سال ۱۳۳۱ منتشر شد. یکی از تاثیرگذارترین رمان‌های ایرانی است که نه تنها بر ادبیات بلکه برجامعۀ ایرانی دهۀ پنجاه موثر بوده است. رمان چشم‌هایش در سال ۱۳۳۱ باعث شد که علوی را به یکباره در بین نویسندگان معاصر نامدار و زبانزد شود

داستان از جایی شروع می‌شود که راوی، اثری هنری به نام چشم‌هایش را از استاد ماکان نقاش بزرگ و مبارز سیاسی می‌بیند و مجذوب می‌شود و درصدد آن برمی‌آید که زنی که در نقاشی است را بیابد و راز این چشم‌ها را پیدا کند. پس از سال‌ها ان زن را پیدا می‌کند و حال ادامۀ داستان از زبان آن زن نقل می‌شود.

در این میان رازهای زیادی برملا می‌شود و فداکاری‌ها و عشق زن که استاد هرگز از آن آگاه نمی‌شود بازگو می‌شود. چشم‌هایش از آثار معدود فارسی است که در مرکز آن یک زن با تمام عواطف و ارتعاشات روانی و ذهنی قرار گرفته است.

برای خرید کتاب چشم‌هایش کلیک کنید

 

۲۵– منظر رنگ پریدۀ تپه‌ها منظر پریده رنگ تپه ها

کتابی نوشتۀ کازوئو ایشیگورو است که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد. مهم‌ترین خصیصه‌ای که باعث می‌شود کتاب در ذهن مخاطب نقش بندد، تعادل بین کمدی و تراژدی است که نویسنده ایجاد کرده است.

منظر رنگ پریدۀ تپه‌ها داستان زنی ژاپنی ـ مقیم انگلیس به نام اتسوکو خاطراتش را از دوران جوانی باز می‌گوید او رای فرار از غم حاصل از خودکشی دوست دخترش به گذشته پناه می‌آورد و در قالب آن به روابط پیچیدۀ خود با خانواده و همسایگان اشارت می‌کند و طی آن روایتی از تقابل سنت و تجدد در جامعه‌ای در مرحلۀ گذار را ارایه می‌دهد.

 

 

برای خرید کتاب منظر رنگ پریۀ تپه‌ها کلیک کنید

 

۲۶- بادبادک باز
بادبادک باز

داستانی صمیمی، نوشتۀ خالد حسینی است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد. این رمان نخستین اثر این نویسندۀ افغانستانی به زبان انگلیسی است. بر اساس این کتاب هم فیلمی در همان سال ساخته شده است. خالد حسینی توانست با این کتاب صدای مردم افغان را به گوش جهانیان برساند.

این کتاب از مشکلات یک کشور رنج کشیده می‌گوید.

بادبادک باز ماجرای دو دوست به نام امیر و حسن است که از بچگی با هم بزرگ شده‌اند. امیر ارباب زاده است و حسن پسر خدمتکار خانۀ پدر امیر است. حسن نمونۀ یک انسان پاک و بی‌غش بود که با تمام وجود خود را فدای امیر کرد.

در جای جای زندگی حسن درد خفته به طوری که با خواندن داستان محال است بغض تمام وجودتان را نگیرد. یک انسان پاک که هر جا خود را فدا می‌کرد تا به امیر کمک کند، یک انسان وفادار.

برای خرید کتاب بادبادک‌ باز کلیک کنید

 

۲۷- موبی دیک موبی دیک

داستانی ماجراجویانه و رمانتیسم، نوشتۀ هرمان ملویل است که در سال ۱۸۵۱ منتشر شد. داستان‌های ملویل درون‌مایه‌ی ماجراجویی دارد و همین باعث می‌شود تا خواننده با نثر کلاسیک آن ارتباط برقرار کند و کتاب را تا انتها بخواند.

داستان موبی دیک، قصۀ مردی ماجراجو به نام اسماعیل است که در آرزوی شکار یک وال به سر می‌برد. او با یکی از دوستانش به اسم کوئیکوگ تصمیم می‌گیرند به جزیرۀ نانتاکت بروند و سپس از آن‌جا با یک کشتی راهی اقیانوس شوند و…

 

 

برای خرید کتاب موبی دیک کلیک کنید

 

۲۸- سالار مگس‌ها سالار مگس ها

رمانی الگوری، نوشتۀ ویلیام گلدینگ است که در سال ۱۹۵۴ منتشر شد. این کتاب لزوم حاکمیت قانون در جوامع انسانی را به تصویر می‌کشد. بر اساس این داستان فیلم‌های زیادی ساخته شده است که معروف‌ترین آن‌ها سریال لاست است، که بسیاری از محتوای این سریال از این کتاب الهام گرفته شده است.

داستان سالار مگس‌ها به این نکته اشاره دارد که: «قانون بد، بهتر از بی‌قانونی است».

رمان از آنجایی شروع می‌شود که هواپیمای حامل بچه‌های یک مدرسه انگلیسی در جزیره‌ای خالی از هرگونه سکنه سقوط می‌کند. از بازماندگان این حادثه هیچ بزرگسالی نیست. کودکان و نوجوانان توسط پسرک جوانی به نام رالف دور هم جمع می‌شوند و تلاش می‌کنند تا از آن جزیره خارج شوند…

کتاب سالار مگس‌ها، به دلیل کاراکترهای نوجوانی که مستقل می‌شوند و داستان ماجراجویانه‌ای که دارد بسیار کتاب جذاب و تامل برانگیزی است.

برای خرید کتاب سالار مگس‌ها کلیک کنید

 

۲۹- شازده کوچولو شازده کوچولو

داستانی افسانه‌ای، نوشتۀ آنتوان دو سنت اگزوپری است که در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. این کتاب به جرعت یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بوده و توانسته به فروش بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا برسد و به بیش از ۳۰۰ زبان زندۀ دنیا ترجمه شده است.

داستان شازده کوچولو دربارۀ ملاقات یک خلبان و موجود کوچولوی دوست‌داشتنی است.

این خلبان خود نویسنده یعنی آنتوان است که در یکی از سفرهایش در آفریقا به دلیل نقص فنی سقوط می‌کند و شازده کوچولو و گل‌اش را آن‌جا می‌بیند.

شازده کوچولو که از سیاره‌ای دور آمده با آنتوان در رابطه با چیزهایی که از زمین و مردمانش دیده صحبت می‌کند. داستان عمیق این کتاب، طوری نوشته شده که خواننده با هر بار خواندن آن به نکته‌ای جدید درباره‌اش پی می‌برد.

برای خرید کتاب شازده کوچولو کلیک کنید

 

۳۰-داستان دو شهر داستان دو شهر

داستانی تاریخی، نوشتۀ چارلز دیکنز است که در سال ۱۸۵۹ منتشر شد. این رمان از بسیاری جهات با سایر رمان‌های دیکنز متفاوت است. این کتاب در لندن و پاریس، قبل و در طی انقلاب فرانسه رخ می‌دهد.

این رمان با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در جهان، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تک جلدی جهان در تمام زمان‌ها بوده است.

دیکنز در این کتاب مفاهیم شورش و طبیعت آدمى را به نحو احسن نشان داده است.

داستان دو شهر به شرح حال چند شخص مختلف می‌پردازد که مهم‌ترین آن‌ها چارلز دارنه و سیدنی کارتن هستند. دارنه یک شخص اشرافی است که در جریان انقلاب فرانسه تنها یک قربانیست و کارتن فردی است که بعد از تحمل رنج فراوان می‌خواهد روح خود را با عشق به همسر دارنه التیام بدهد.

برای خرید کتاب داستان دو شهر کلیک کنید

 

۳۱-پاییز پدر سالار پاییز پدرسالار

داستانی تاریخی، نوشتۀ گابریل گارسیا مارکز است که در سال ۱۹۷۵ منتشر شد. این رمان به دوران دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در اسپانیا، آناستازیو سوموزا، و رافائل تروخیو در جمهوری دومینیکن اشاره می‌کند.

سبک نگارش این کتاب با تمام کتاب‌های مارکز متفاوت است.

نام اصلی این رمان «خزان پیشوا» است و منتقدان پاییز پدر سالار را بهترین کار مارکز می‌دانند.

پاییز پدر سالار داستان یک ژنرال پیر است که شخصی خوش‌گذران است و به تنهایی در کاخی فرسوده با حیوانات زندگی می‌کند. این ژنرال بسیار زورگو و ظالم است و بر کشوری کوچک فرمانروایی می‌کند. علاوه بر مردم شهر اطرافیان او هم از ظلم و جنایات او بی‌بهره نیستند.

برای خرید کتاب پاییز پدر سالار کلیک کنید

 

۳۲- هملتهملت

نمایش‌نامه‌ای تراژدی، نوشتۀ ویلیام شکسپیر است که در سال ۱۶۰۲ منتشر شد. هملت یکی از مشهورترین نمایش‌نامه‌های تاریخ ادبیات جهان به شمار می‌آید.

داستان هملت از آنجا آغاز می‌شود که هملت شاهزادۀ دانمارک از سفر آلمان به قصر خود در هلسینبورگ دانمارک بازمی‌گردد تا در مراسم خاک سپاری پدرش شرکت کند.

پدر او به گونۀ مرموزی به قتل رسیده‌ است و کسی در رابطه با نحوۀ چگونگی قتل شاه آگاه نیست. در این میان هملت متوجه می‌شود که مادر و عمویش باهم پیمان زناشویی بسته‌اند.

وسوسه‌ها و تردیدهای هملت هنگامی آغاز می‌شود که روح شاه مقتول بر او نمودار می‌گردد.

برای خرید کتاب هملت کلیک کنید

 

 

۳۳- گوژپشت نتردام
گوژپشت نتردام

کتاب گوژپشت نتردام یکی از آثار ادبی برجستۀ جهان است که در سبک رمانتیک نوشته و به قلم توانمند ویکتور هوگو (داستان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس برجستۀ قرن نوزده (۱۸۰۲-۱۸۸۵) فرانسه و صاحب آثاری چون بینوایان، مردی که می‌خندد، گوژپشت نتردام و…) به نگارش درآمده است.

کتابی بسیار پرطرفدار و جذاب که به محض انتشار، از استقبال بسیار بالایی برخوردار گردید و بلافاصله براساس این رمان یک فیلم سینمایی ساخته شد. هوگو که از حس عاشقانه‌ای برخوردار است و رئالیسمی حیرت‌انگیز، به این حس نیرو می‌دهد. در این رمان پاره‌ای از گیراترین و حیرت‌بارترین صفحه‌هایی را که در عمر خود نگاشته، به ارمغان آورده‌ است. این اثر همواره مایۀ هیجان و شیفتگی خوانندگان بسیاری بوده‌است.

 

برای خرید کتاب گوژپشت نتردام  کلیک کنید

 

۳۴- سه‌گانۀ نیویورک
سه گانه ی نیویورک

مجموعۀ سه رمان به هم پیوسته، نوشتۀ پل استر است که در سال ۱۹۸۷ منتشر شد. این مجموعه‌ها شامل: شهر شیشه‌ای، ارواح، و اتاق دربسته هستند؛ داستان‌هایی به یادماندنی و اسرارآمیز که به شکلی نفس‌گیر، خواننده را درگیر اتفاقات خود می‌کنند.

داستان سه گانۀ نیویورک، با شهر شیشه‌ای آغاز می شود؛ جایی که یک نویسندۀ داستان‌های معمایی به اسم کویین، تماسی تهدیدآمیز در اواسط شب دریافت می‌کند.

و در پی همین تماس به دنبال پرونده‌ای دشوار، آواره‌ی خیابان‌های نیویورک می‌شود. در رمان ارواح، آبی که شاگرد قهوه‌ای است، توسط سفید استخدام شده است تا از پنجره‌ای در خیابان نارنجی، جاسوسی سیاه را بکند. همین که آبی شروع به تعقیب سیاه می‌کند، متوجه می‌شود که سوژه‌اش نیز، در حال انجام مأموریتی مشابه است. در داستان اتاق دربسته، فنشاو ناپدید شده است و برای همسرش و کودکش، چیزی جز مخفی‌گاهی پر از رمان، نمایشنامه و شعر، به جای نگذاشته است.

برای خرید کتاب سه گانۀ نیویورک کلیک کنید

 

۳۵- خوشه‌های خشم خوشه‌های خشم

رمانی نوشتۀ جان اشتاین بک است که در سال ۱۹۳۹ منتشر شد. این کتاب حماسه‌ای از رکود بزرگ، برندۀ جایزه پولیتزر است که میلیون‌ها خواننده را شوکه و گاهی اوقات خشمگین کرد.

داستان خوشه‌های خشم، شرح حال خانواده‌ای کشاورز است که بر اثر هجوم سایر کشاورزان خرده‌پا و کارگران کشاورزی، زمین‌های خود را در اکلاهما رها می‌کنند و چون تمامی امید و آرزویشان را از ماندن در آن‌جا بر باد رفته می‌بینند به کالیفرنیا می‌روند. کاروانی به سوی غرب راه می‌افتد که در جاده‌ها اردو می‌زنند و چون هر دم تعداد کارگران فزونی می‌گیرد، میزان مزدها پایین می‌آید، کار فقر، انحطاط و کشمکش با پلیس و کارفرمایان بالا می‌گیرد و وقایعی پیش می‌آید که خواننده خود باید داستان را صبورانه تا آخر بخواند و دربارۀ ارزش آن‌ها به داوری بنشیند.

برای خرید کتاب خوشه‌های خشم کلیک کنید

 

۳۶- اولیس از بغداد اولیس از بغداد

رمانی نوشتۀ اریک‌ امانوئل اشمیت است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. افسانۀ اولیس با زندگی مهاجری درآمیخته که از بغداد در قرن بیست و یکم گریخته است.

شخصیت اصلی داستان اولیس از بغداد، سعد پسرک عراقی دانشجوی رشته حقوق است که می‌داند در کشور پر هرج و مرج عراق چه در زمان صدام چه بعد از آن آینده‌ای ندارد، پسری که شاهد فقر و نابودی خانواده‌اش بوده است. سعد تصمیم می‌گیرد هر طور که شده از عراق مهاجرت کند و به اروپا و به خصوص به انگلستان برود.

او پولی ندارد و تمام تلاشش را می‌کند مانند اولیس که تمام تلاشش را برای رسیدن به تروا انجام می‌داد…

برای خرید کتاب اولیس از بغداد کلیک کنید

 

۳۷- آدمکش کور آدمکش کور

رمانی با فضایی شبه‌پلیسی، نوشتۀ مارگارت اتوود است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد. این کتاب در همان سال برندۀ جایزۀ ادبی من بوکر، جایزۀ همت، نامزد دریافت جایزۀ ادبیات داستانی زنان و جایزۀ ایمپک دوبلین در سال ۲۰۰۲ شد. آدمکش کور به رغم دلبستگی‌های نویسنده به فضاهای کلاسیک، ساختاری کاملا مدرن دارد.

داستان آدمکش کور، دو روایت مجزا را تعریف می‌کند. در یکی از آن داستان‌ها، روابط پنهان و مبهم زن و مرد عاشقی دنبال می‌شود. در طی این داستان، مرد برای زن داستان‌هایی تخیلی را که در فضایی دیگر اتفاق می‌افتد تعریف می‌کند.

روایت دیگر از زبان پیرزنی ۸۰ ساله به نام ایریس است. او در حال نوشتن خاطرات و اتفاقاتی است که در گذشته برای او و خواهرش لورا اتفاق افتاده است و نهایتاً دو داستان به یکدیگر پیوند می‌خورند.

برای خرید کتاب آدمکش کور کلیک کنید

 

۳۸- جین ایرعاشقانه‌های کلاسیک جین ایر

معروف‌ترین اثر شارلوت برونته دربارۀ دختر یتیمی است که تنها دارایی‌اش چند فامیل بداخلاق و تحصیلاتش است. او موسیقی، نقاشی و فرانسه درس می‌دهد. محبوبیت جین ایر بخاطر ملودرام بودن داستان و کندوکاوی پرهیجان و تاثیر جین ایر بود.

در داستان جین ایر می‌خوانید که تنها چیزی که به یاری این دختر تنها می‌آید؛ تحصیلات و ذهن خلاقش است. این وضعیت تاسف‌بار و غم‌انگیز، زمانی طولانی از بخش‌های اول رمان را در برمی‌گیرد. جین ایر بسیار زود پدر و مادرش را از دست می‌دهد و پس از آنکه ایام کودکی را در پرورشگاه دلگیر لوود سپری می‌کند، به عنوان مربی به خانه روچستر میرود. آقای روچستر پس از اندک زمانی شیفتۀ جین می‌شود. ولی جین درست وقتی که می‌خواهد با او ازدواج کند، متوجه می‌شود که او قبلاً ازدواج کرده و همسر او که حالا دیوانه است در طبقۀ بالای همان خانه زندگی می‌کند.

برای خرید کتاب جین ایر کلیک کنید

 

۳۹- عقل و احساسعقل و احساس

این رمان عاشقانه‌ای کلاسیک، اثر جین آستین نویسندهٔ کتاب معروف “عشق و غرور” است.
«عقل و احساس» روایت ماجراهای عاطفی دو خواهر به نام‌های (النور و ماریان) است که نگرشی متفاوت نسبت به زندگی دارند.
ماریان شخصیتی احساساتی و جسور و در مقابل النور شخصیتی منطقی و خویشتن‌دار دارد.

این رمان تقابل عقل و احساس را به تصویر می‌کشد و در نهایت پایانی متفاوت برای سرگذشت این دو خواهر را بیان می‌کند.

 

برای خرید کتاب عقل و احساس کلیک کنید

 

۴۰- سال بلواسال بلوا

سال بلوا روایت عاشقانه، تلخ و منحصربه‌فرد زنی است که مجبور به انتخاب بین عشق و شهرت است. زنی درونگرا همچون دختران پادشاهان که عاشق زرگران می‌شوند، عاشق مرد کوزه‌گر می‌شود.
این رمان در مورد مظلومیت زن ایرانی است که از زورگویی‌های مردانه، از سختی‌های زمانه در امان نیست و مدام باید مراقب خود باشد.

کتاب سال بلوا به صورت اول شخص در ذهن یک زن به نام نوشافرین اتفاق می‌افتد و شروع آن به گونه‌ای است که مستقیما داخل داستان پرت می‌شویم. یعنی نویسنده در ابتدای کتاب سراغ حاشیه نمی‌رود و خواننده را مستقیم وارد اصل داستان می‌کند. در ادامه به مرور ذهنیت‌ها و شخصیت‌های کتاب سال بلوا و کلیت داستان برایمان مشخص می‌شود.

برای خرید کتاب سال بلوا کلیک کنید

 

پیشنهاد گاج مگ: شاهکارهای ادبیات روسی را بشناسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.