قابلیت جدید برای WhatsApp روی دسکتاپ

به زودی قابلیت برقراری تماس‌های صوتی و تصویری در قالب یک بروزرسانی، برای کاربران اپلیکیشن واتس اپ روی دسکتاپ فراهم می‌آید.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از رسانه کلیک، با اینکه چند سال از فعال‌سازی قابلیت برقراری تماس‌های صوتی و تصویری در اپلیکیشن WhatsApp می‌گذرد، اما این پلتفرم اجتماعی هنوز چنین قابلیتی را برای کاربران کامپیوترهای شخصی فراهم نیاورده است. اما این وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد، چرا که ظاهرا هر دو قابلیت به تازگی برای کاربران WhatsApp روی دسکتاپ ارائه شده‌اند.

طبق گزارش جدید رسانه خبری AndroidAuthority، قابلیت برقراری تماس صوتی و ویدیویی برای اپلیکشن‌های دسکتاپ فعال شده است.

ناگفته نماند که قابلیت جدید هنوز به طور کامل عرضه نشده و بروزرسانی‌های مربوطه در سطح عمومی انتشار نیافته‌اند. در واقع هر دو قابلیت فعلا در مرحله آزمایشی به سر می‌برند.

به هر حال، افرادی که قادر به استفاده از ویژگی‌های جدید هستند، می‌توانند دکمه‌های مربوط به برقراری تماس تصویری یا صوتی را در هدر چت، و درست در کنار آیکون جستجو مشاهده کنند.

برای کاربرد قابلیت‌های جدید، کاربر باید گوشی هوشمند خود را به اپلیکیشن دسکتاپ متصل کند. هرگونه تماس تصویری یا صوتی از طریق کامپیوتر مسیریابی خواهد شد.

در ضمن، هنوز مشخص نیست که آیا اپلیکیشن WhatsApp روی PC از میکروفون‌ها یا دوربین‌های جانبی پشتیبانی می‌کند یا خیر.

البته تا زمانی که بروزرسانی روی نسخه‌های پایدار فعلی اعمال نشود، نمی‌توان به طور قطع در این باره نظر داد.

پیشنهاد گاج‌مگ: قابلیت Dark Mode نسخه دسکتاپ سرچ گوگل

غول رسانه اجتماعی مدت‌هاست که فکر عرضه قابلیت‌های جدید برای کاربران دسکتاپ را در سر دارد. WhatsApp حتی برنامه داشته تا یک اپلیکیشن مستقل را برای کامپیوترهای شخصی به وجود آورد، به طوری که دیگر به گوشی هوشمند برای جفت‌سازی با اپلیکیشن یا مرورگر احتیاجی نباشد.

کمپانی WhatsApp بروزرسانی‌های دیگری را نیز مد نظر دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از امنیت بیومتری در گوشی هوشمند جهت فعال‌سازی WhatsApp روی دسکتاپ اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.